Čo ponúka okolie:
Cykloturistické trasy rôznej náročnosti
http://www.skonline.sk/cykloturistika.php?id=753

Chodníky a značky pre pešiu turistiku

Mohyla M.R Štefánika

Stará škola sa nachádza hneď pod známym kopcom Bradlo, na ktorom stojí slávna mohyla národného hrdinu, generála M.R Štefánika.
Prechádzka na mohylu po červenej turistickej značke trvá približne 45 minút, možnosť zabezpečiť piknik po Mohylou.

Baťov kanál

Baťov kanál je medzinárodná atrakcia a hodnotná technická pamiatka. Je to splavná vodná cesta, ktorá začina v Českych Otrokoviciach a koncí až v neďalekej Skalici. Výškový rozdiel 18,6 m na 60 km vodnej ceste vyrovnáva 13 plavebných komôr. Na kanáli je 13 možnosť plavby na výletnej lodi alebo prenajatom motorovom člne. Sezóna na kanáli začína 1.mája a končí 28. októbra. Dopravu do prístavu v Skalici zabezpečíme.
Viac info na www.batacanal.cz

Myjavské kopaničiarske slávnosti

Každoročne koncom júna sa v amfiteátri na Myjave koná významná prehliadka folklórnych súborov z celého Slovenska.

Hrad Branč

6 km západne od Myjavy sa nachádza zrúcanina hradu Branč, ktorý vznikol zrejme v druhej polovici 13. storočia. Hrad spolu so sieťou ďalších pohraničných hradov chránil cesty prechádzajúce cez Karpaty na Moravu. V roku 1663 sa stal utočiskom miestnych obyvateľov pre Turkami. Začiatkom 18. storočia hrad prestal byť využívaný, bol z neho odvezený nábytok a zbúrané opevnenie a hrad začal postupne chátrať. V roku 1968 robil Pamiatkostav Žilina pamiatkovú obnovu hradu, ktorá však nebola dokončená.
 STRATENÁ LESNÁ ŽELEZNICA